Czy osoby zadłużone mają szansę na kredyt z BIK-iem?

Starając się o kredyt, nierzadko stykamy się z sytuacją, gdzie bank odrzuca nasz wniosek. Powodem jest niska ocena naszej zdolności kredytowej, na którą bezpośredni wpływ mają notowania w bazie BIK. Za każdym razem, gdy spóźniamy się z opłaceniem raty za kredyt, nasz kredytodawca umieszcza negatywną ocenę w bazie danych Biura. Efekt jest taki, że wraz ze wzrostem naszego zadłużenia, szanse na kredyt z BIK-iem maleją. Czy oznacza to, że w trudnej sytuacji żaden bank nam nie pomoże?

Wyjście awaryjne

Niestety, odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca. Ponieważ bank, jako największa instytucja finansowa udzielająca kredytów, musi dbać także o swoje interesy, pożyczenie pieniędzy osobie niewypłacalnej jest rzeczą praktycznie niemożliwą. Nie oznacza to jednak, że bankowy kredyt z BIK-iem jest naszym jedynym sposobem na zdobycie potrzebnych pieniędzy.

Do instytucji finansowych należą też bowiem parabanki, czyli firmy, u których możemy zaciągnąć kredyt w znacznie prostszy sposób. Nasze notowania w BIK również zostaną sprawdzone, lecz nie będą głównym czynnikiem, decydującym o rozpatrzeniu wniosku. Wiele z takich przedsiębiorstw udziela kredytów nawet tym osobom, które zmagają się z zajęciem komorniczym. Kluczową kwestią, której przyjrzy się taki kredytodawca, są nasze zarobki oraz forma zatrudnienia, podana w wniosku. To właśnie od nich zależeć będzie nie tylko decyzja, ale też to, czy kredyt wymagać będzie dodatkowych zabezpieczeń.

Jak zatem widzimy, kredyt z BIK-iem może wydać się kwestią problematyczną, jeśli zmagamy się z długiem. Korzystając z usług dobrego, zaufanego parabanku będziemy jednak w stanie nie tylko wyjść z zadłużenia, na przykład poprzez konsolidację, ale także poprawić nasze notowania w BIK. To, czy widniejemy w bazie Biura i jaka jest nasza ocena, możemy także sprawdzić zawczasu, zakładając konto na stronie BIK. Raport jest dostępny do pobrania również za darmo, lecz należy wówczas pamiętać, że sprawdzić go możemy tylko raz na pół roku.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More