Czy pożyczki bez zdolności kredytowej są opłacalne?

Regułą przyjętą przez banki jest to, że każdy klient ubiegający się o pożyczkę powinien mieć pozytywnie ocenioną zdolność kredytową. Tak właśnie, według prawa, nakazuje Rekomendacja T Komisji Nadzoru Finansowego. Niestety, wielu potencjalnych pożyczkobiorców nie spełnia tego wymogu, czy to z powodu długów, czy też braku jakichkolwiek wcześniejszych zobowiązań. To właśnie każdy kredyt, każda chwilówka stanowi bowiem podstawę oceny naszej zdolności kredytowej, a co za tym idzie, dowód na to, czy faktycznie jesteśmy sumienni w spłacaniu, czy też nie. Czy uzyskanie pożyczki bez zdolności kredytowej jest zatem możliwe? I czy w ogóle się opłaca?

Pożyczka w parabanku

Ponieważ pozytywna ocena zdolności kredytowej jest warunkiem obowiązkowym w przypadku banków, szybkiej gotówki należy szukać w innych instytucjach finansowych. Są nimi parabanki i inne firmy, zajmujące się udzielaniem pożyczek na elastycznych zasadach. Pożyczki bez zdolności kredytowej mogą zatem wziąć zarówno osoby, chcące pożyczyć pieniądze po raz pierwszy, jak i pożyczkobiorcy zmagający się z długiem.

Opłacalność pożyczki bez zdolności kredytowej

To, czy taka pożyczka faktycznie pomoże nam w zrealizowaniu naszych celów, a także umożliwi spokojną jej spłatę, zależy od wiarygodności pożyczkodawcy. Zanim złożymy wniosek, sprawdźmy więc w internecie opinie na temat interesującej nas firmy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że podpisujemy umowę z profesjonalnym pożyczkodawcą.
Pożyczki bez zdolności kredytowej możemy też wziąć, zastawiając naszą własność. Mowa tu chociażby o samochodzie lub hipotece. Dzięki temu, pożyczkodawca otrzymuje zabezpieczenie, które ułatwi nam uzyskanie pozytywnej odpowiedzi na nasz wniosek. Z mieszkania lub samochodu możemy korzystać bez przeszkód na czas spłaty – firma udzielająca pożyczki może je przejąć tylko wtedy, gdy nie będziemy spłacać rat. Z tego też powodu, należy pamiętać o rozsądku, decydując się na takie zobowiązanie.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More