Kredyt dla bardzo zadłużonych – czy pomoże nam wyjść z długu?

Biorąc kilka kredytów naraz, nietrudno jest o wpadnięcie w kłopoty natury finansowej. Czasem kredytobiorca zwyczajnie przecenia swoje fundusze, czasem nie jest w stanie zdążyć z terminowymi opłatami z powodu zrządzeń losu. Bez względu na przyczynę, rezultat jest ten sam – zaczynamy wpadać w spiralę finansową, zaś banki nie będą zgadzać się na udzielenie nam kolejnego kredytu. Nie wpadajmy jednak w rozpacz – istnieje bowiem kredyt dla bardzo zadłużonych, dzięki któremu będziemy w stanie powoli wyjść na prostą. W niniejszym artykule opowiemy Wam, na czym polega takie zobowiązanie i gdzie je uzyskamy.

Jeśli nie w banku, to gdzie?

Osobom z trudnymi kredytami pomagają firmy, zajmujące się udzielaniem kredytu przy zadłużeniu, nawet w momencie, gdy naszą sprawą zajął się komornik. Wniosek u takich kredytodawców możemy złożyć na miejscu, lub w domowym zaciszu, drogą internetową. Podczas oceny naszego wniosku, kredytodawca zwróci szczególną uwagę na formę zatrudnienia oraz nasze miesięczne zarobki. W przypadkach, gdy są one dość niskie, lecz wciąż pozwalające na spłatę, firma może od nas zażądać zabezpieczenia w formie hipoteki na mieszkanie itp. Nie musimy się jednak martwić o nasze notowania w BIK, ponieważ nie odgrywają tu one roli tak kluczowej, jak w przypadku składania wniosku w banku.
Ofert, reklamujących kredyt dla bardzo zadłużonych, znajdziemy w sieci mnóstwo. Należy jednak pamiętać o tym, aby dokładnie sprawdzić interesującą nas opcję za pomocą darmowych porównywarek. Nieoceniona jest także pomoc profesjonalnych doradców, którzy pomogą nam dobrać odpowiednią ofertę, służąc jednocześnie radą podczas całego okresu spłaty.

Konsolidacja długów

Podstawową formą spłaty dużego zadłużenia, wynikającego z kilku nieopłacanych kredytów, jest ich konsolidacja. Polega ona na połączeniu kilku zobowiązań w jedno, wydłużając tym samym okres spłaty, a jednocześnie pozwalając kredytobiorcy na spłacenie długu, płacąc jedynie za jedną, niższą ratę każdego miesiąca. Konsolidacyjny kredyt dla bardzo zadłużonych jest jednak dość wysoko oprocentowany, na co należy się przygotować. Dla większości osób nim zainteresowanych jest to jednak jedyna droga ku powrotowi do normalnego życia, wolnego od unikania wierzycieli. Jeśli i w naszej sytuacji doszło więc już do sytuacji, gdzie konsolidacja jest jedynym wyjściem, pamiętajmy o sumiennym spłacaniu każdej z rat, aby nie zmarnować swojej szansy.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More