Kredyt pod zastaw samochodu – czy takie rozwiązanie się opłaca?

Kredyt pod zastaw jest dość popularnym rozwiązaniem, umożliwiającym nam obejście naszej niskiej oceny zdolności kredytowej. Jest to możliwe dzięki temu, że zastawiany przedmiot stanowi dla kredytodawcy potencjalne zadośćuczynienie, które będzie mógł on nam odebrać w przypadku problemów ze spłatą. Jedną z najpopularniejszych form takich zobowiązań jest kredyt pod zastaw samochodu, świadczony przez instytucje finansowe, niebędące bankami. Ponieważ wielu z nas posiada własne auto, zyskujemy w ten sposób wartościowe zabezpieczenie, pozwalające na zaciągnięcie potrzebnego kredytu. Czy takie rozwiązanie jest jednak opłacalne?

Zastawienie samochodu – dlaczego warto jest je rozważyć?

Ogromną zaletą współczesnego kredytu pod zastaw samochodu jest to, że z zastawionego pojazdu możemy korzystać swobodnie. Kredytodawca może nam bowiem odebrać wóz tylko wtedy, gdy pojawiają się zaległości w płatnościach. Dzięki temu, z kredytów pod zastaw mogą korzystać także i te osoby, dla których auto jest źródłem utrzymania, czyli taksówkarze lub kurierzy.
Co więcej, sam kredyt również jest dużo bezpieczniejszy, niż, na przykład, zastawienie naszego mieszkania. Możemy też liczyć tu na całkiem sporą sumę otrzymanych pieniędzy, sięgającą nawet 100 000 złotych, zależnie od zastawianego pojazdu oraz samego kredytodawcy.

Co należy przygotować podczas składania wniosku?

Wniosek o kredyt pod zastaw samochodu powinien zawierać informacje dotyczące modelu, marki oraz rocznika naszego samochodu (pojazd nie może mieć więcej niż 12 lat). Ważny jest także numer rejestracyjny, a także numer VIN auta. OC pojazdu również powinno być opłacone. Nie należy również zapominać o tym, że konieczna będzie nasza karta pojazdu. Wniosek możemy złożyć w siedzibie firmy udzielającej kredytu lub w domu, drogą internetową. Odpowiedź otrzymamy w ciągu 24 godzin.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More