Kredyt z BIK – kto może się o niego starać?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, zostało założone przez Związek Banków Polskich oraz banki prywatne. Rolą tego przedsiębiorstwa jest prowadzenie bazy danych, w której gromadzone zostają wszystkie dane, związane z historią kredytową kredytobiorców. Z bazy tej korzystają także parabanki, w celu sprawdzenia zdolności kredytowej klienta. Kredyt z BIK jest zatem sprawą dość problematyczną, szczególnie dla osób, które mają albo niskie przychody, albo nigdy wcześniej nie brały żadnej pożyczki. W niniejszym artykule skupimy się właśnie na temacie zobowiązań, w rozpatrywaniu których BIK odgrywa szczególnie istotną rolę.

Sposób na zabezpieczenie

Kredyt z BIK jest obecny przede wszystkim w bankach. Instytucje te stawiają bowiem na bezpieczeństwo swoich interesów, co wymaga od kredytobiorcy bardzo dobrych notowań w BIK. Problem jest jednak taki, że nawet kompletny brak danych, spowodowany tym, że klient nigdy wcześniej nie pożyczał pieniędzy, również potrafi przeszkodzić w pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Na notowanie w BIK ma bowiem wpływ zarówno to, ile z naszych wniosków zostało zaakceptowanych bądź odrzuconych, jak i nasza terminowość wpłat. Dzięki temu, bank może mieć pełen wgląd w to, komu może pożyczyć pieniądze ze świadomością, że raty będą spłacane regularnie. Brak takich danych stawia nas jednak w trudnej sytuacji, ponieważ nawet z całkiem przyzwoitymi przychodami, nasz wniosek może zostać odrzucony. Powodem jest tu brak stuprocentowej pewności kredytodawcy, że jesteśmy klientem wypłacalnym. Nie wolno się jednak poddawać.

Kredyty w parabankach

Jeśli nie mamy szans na zdobycie pieniędzy w banku, zawsze możemy skorzystać z ofert firm, zajmujących się udzielaniem kredytów. Na rynku obecne są nawet przedsiębiorstwa, które, na odpowiednio dostosowanych warunkach, udzielają kredytu nawet osobom z dużym zadłużeniem, przyglądając się przede wszystkim zarobkom i formie zatrudnienia. Jeśli kredyt z BIK jest zatem poza naszym zasięgiem, możemy zacząć pracować nad polepszeniem naszych notowań, spłacając sumiennie raty zobowiązań z parabanków. Z upływem czasu, nasza zdolność kredytowa otrzyma znacznie wyższe oceny, umożliwiając nam zaciągnięcie kredytu także i w samych bankach.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More