Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – czy jest to możliwe?

Pożyczka konsolidacyjna to dość nowoczesne rozwiązanie, które stopniowo zyskuje na popularności pośród polskich kredytobiorców. Zwłaszcza, że nasze społeczeństwo ma tendencję do zaciągania kilku kredytów jednocześnie. Czasem powodem jest polepszenie swoich notowań w BIK, a jeszcze innym razem – chęć zakupu mieszkania, samochodu lub sprzętu RTV. Przy tak dużej liczbie zobowiązań, nietrudno jest o przecenienie swoich funduszy, co prowadzi do zaległości w comiesięcznej spłacie. Co gorsza, wraz z kolejnymi opóźnieniami, nasza zdolność kredytowa jest oceniana coraz gorzej, czyniąc zaciągnięcie kolejnego kredytu praktycznie niemożliwym, zwłaszcza w bankach. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z rosnącym zadłużeniem są właśnie pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.

Na czym polega konsolidacja?

Pożyczki konsolidacyjne polegają na połączeniu ze sobą kilku zobowiązań. Otrzymujemy wówczas jedną pożyczkę o wydłużonym okresie spłaty oraz jednej racie każdego miesiąca. Pozwala nam to na prostą spłatę zaległości, jednocześnie polepszając powoli nasze notowania w BIK. Również wysokość każdej z rat zostaje dostosowana do naszych potrzeb, umożliwiając zachowanie wystarczającej ilości pieniędzy na bieżące wydatki.

Kto udzieli nam takiej pożyczki?

Ponieważ banki przykładają bardzo dużą uwagę do notowań w BIK każdego, kto ubiega się o kredyt, pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej udzielane są przez parabanki. Musimy jednak pamiętać o tym, że chociaż nasza zdolność kredytowa będzie odgrywać mniejszą rolę podczas oceny naszego wniosku, w dalszym ciągu istotna jest wysokość naszych zarobków oraz forma zatrudnienia. W niektórych przypadkach, firma udzielająca pożyczki może zażądać od nas nawet pewnego zabezpieczenia, na przykład hipoteki na nasze mieszkanie. Pamiętajmy też o tym, że konsolidacja nierzadko potrafi zaskoczyć wysokim oprocentowaniem.

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej to niekiedy jedyna deska ratunku, mogąca uchronić nas przed zajęciem komorniczym lub utratą mienia. Otrzymawszy taką szansę od instytucji finansowej, powinniśmy wykazać się więc odpowiedzialnością i sumiennie spłacać przydzielone raty. Po uregulowaniu wszystkich zaległości, będziemy mogli ponownie zaciągać kredyty w bankach. Pamiętajmy jednak, aby tym razem robić to rozsądnie.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More