Pożyczki pod zastaw samochodu – sposób na niską ocenę zdolności kredytowej

Niejeden Polak, udając się do banku w sprawie zaciągnięcia kredytu, spotyka się z decyzją odmowną. W wielu przypadkach zdarza się bowiem, że nasza zdolność kredytowa jest zbyt niska, aby instytucja była skłonna do pożyczenia nam pieniędzy. Powody są różne – spóźnianie się z opłacaniem rat, poważny dług z komornikiem a czasem po prostu brak wcześniej zaciąganych kredytów, przez który ciężko postrzegać kredytobiorcę jako wypłacalnego. Negatywną ocenę naszej zdolności kredytowej możemy jednak obejść, posługując się zabezpieczeniem. Na tym polegają właśnie pożyczki pod zastaw samochodu, udzielane przez parabanki.

Zasady pożyczki

Sama pożyczka tego typu nie odbiega znacząco od dobrze nam znanej chwilówki. We wniosku, oprócz naszych danych osobowych oraz informacji o formie zatrudnienia i przychodach, podajemy też dane samochodu. Mowa tu o roczniku, marce, modelu, numerze rejestracyjnym oraz VIN. Samochód musi mieć opłacone OC, zaś jego wiek nie może przekraczać 12 lat. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, na pożyczkodawcę przechodzi 51% własności samochodu. Oznacza to po prostu, że w przypadku braku spłacanych rat z naszej strony, pojazd może nam zostać odebrany w ramach zadośćuczynienia. Podczas samego okresu spłaty pożyczki pod zastaw samochodu, możemy jednak korzystać z auta swobodnie.

Bezpieczna alternatywa

Ogromną zaletą pożyczki pod zastaw samochodu jest to, że jest ona dużo bezpieczniejsza, niż zastawianie hipoteki. W momencie, gdy wpadniemy w kłopoty finansowe uniemożliwiające spłatę, w najgorszym wypadku stracimy samochód, ale w dalszym ciągu zachowamy nasz dom. Należy jednak pamiętać o tym, aby wszystkie tego typu zobowiązania spłacać sumiennie i korzystać z nich tylko wtedy, gdy faktycznie potrzebujemy szybkiej gotówki. Wysoka ilość pieniędzy, którą możemy uzyskać z takiej pożyczki, potrafi bowiem uzależnić niektóre osoby, prowadząc, niestety, do spirali finansowej. Nie zapominajmy więc o zdrowym rozsądku.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More